Numer oferty: 41 501

Stolik Ludwik XV

Opis

Stolik do pracy (z fr. travailleuse, toaletka, pudreza) mebel w stylu Ludwika XV, Francja, datowany na lata 1860-1890, okres Napoleona III.

Stolik fornirowany drewnem różanym na konstrukcji z drzewa liściastego, okucia wykonane z mosiądzu pokryte złoceniem. Na blacie porcelanowa tabliczka z motywem owoców i kwiatów. 

Po odchyleniu blatu na lewej stronie znajduje się lustro niestety pęknięte. Zawiasy posiadją możliwość regulacji odchyłu (brak śruby blokującej). 
Okucia posiadją grawer na elementach zamka i na zawiasach. Dolna szuflada zostaje równocześnie zamknięta, gdy przekręcamy zamek.

Stolik zachowany w dobrym stanie, widać ślady użytkowania, są rysy, obicia i odbarwienia, a miejscami popękana obłoga i ubytki w fornirze. Konstrukcja jest sztywna i stabilna. Brak nieprzyjemnych zapachów i śladów po robaku. Mebel aby odzyskały swój dawny blask rekomendujemy jego renowację.

Wymiary

wysokość 71,5cm
szerokość 57,5 cm
głębokość 43 cm

Transport

Zapewniamy własny transport za darmo na terenie całej Polski.

Cena
5 850 zł
Zadaj pytanie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.


Koszyk