Meble antyczne

Meble antyki – sklep internetowy ze starymi meblami

Philippe Starck mawiał: „Dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Gospodyni domowej i milionerowi”.
Przestrzenie odpowiednio zaaranżowane to wnętrza łączące w sobie walory estetyczne z komfortem i ergonomicznością, to wnętrza posiadające duszę, zapadające w pamięć, nienarzucające się swoim ‘jestestwem’ jednocześnie skupiają emocje odbiorcy na swoim kunszcie i chęci ponownego przebywania w ich otoczeniu. Znaczne grono dekoratorów skłania się zatem ku wykorzystaniu mebli antycznych podczas urządzania mieszkania, domu, willi, apartamentu czy wybranej przestrzeni publicznej wśród których znajdują się luksusowe hotele, restauracje wysokiej klasy czy biura największych firm.

Odpowiadając na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów, zapraszamy do zapoznania się z ofertą starych mebli w sklepie internetowym neoantyk.pl.

Zestaw krzeseł antycznych

Antyki spośród mebli czyli krótki rys historyczny na temat mebli kolekcjonerskich

Mebel antyczny
Wprawdzie mody zmieniają się obecnie dość często, ale niektóre style obowiązywały przez dziesięciolecia. Solidne, ciężko zdobione barokowe meble z końca XVII w. świadczą o kupieckiej zasobności protestanckiej, północnej Europy, podczas gdy XVIII- wieczne meble rokokowe, które je zastąpiły- lekkie ażurowe w dekoracji, a nawet zabawne w charakterze- powstały na fali sprzeciwu wobec stylu baroku. Niderlandzkie rokoko początków XVIII w. reprezentowały m.in taborety wykonane z masywu dębowego z siedzeniem w kształcie czterolistnej koniczyny i dekorowane kabinety na wysokich nogach. Holenderscy ebeniści cieszyli się sławą wykonawców wspaniałych intarsji przez ponad 30 lat. Matematyczne proporcje i powściągliwa, elegancka a przy tym rygorystyczna forma charakteryzowały klasycyzm- styl, który pojawił się około połowy XVIII w. i jest kojarzony z oświeceniem. Epoka, która nastąpiła po wojnach napoleońskich, była czasem uprzemysłowienia i urbanizacji Europy. Nowa, rosnąca w siłę klasa średnia doprowadziła do powstania rynku na meble wykwintne, a nie jak dotychczas skromne, proste w konstrukcji i wyrabiane przez wiejskich stolarzy. Projektanci mebli jak i kupujący mogli pozwolić sobie na swobodne czerpanie z dorobku przeszłości, nie proponując niczego nowego. W rezultacie w połowie XIX wieku obok mebli starych występowały te współcześnie robione ale utrzymane w duchu eklektzymu, inspirowane stylami poprzednich epok. (…) O ile jednak XX- wieczna awangarda i art déco charakteryzowały się entuzjastycznym podejściem do nowych technologii i materiałów. Określone style w meblarstwie wiązały się również z modą na konkretne gatunki drewna. Należy pamiętać, że meble – antyki to wybór na długie lata.

Meble antyki dla Twojego wnętrza – sklep ze starymi meblami dla Ciebie.

Stara biblioteka dębowa

„Każdy pokój potrzebuje czarnego akcentu, tak samo jak potrzebuje co najmniej jednego antyku.”

Zastanawiałeś się kiedyś nad przestrzenią, która Cię otacza? Nad wystrojem pomieszczenia, w którym się znajdujesz, w którym często spędzasz czas? Jakie cechy powinno mieć abyś dobrze się w nim czuł? Czego Ci potrzeba? Mówi się, że piękne wnętrza powstają z osobistych fascynacji jego właścicieli. Piękny design to nie tylko pojedyncze przedmioty, to scenografia naszego życia, która wpływa na jego jakość. Emocje i zachowania. Klasyka czy awangarda? A może bardziej przemawia do Ciebie połączenie dwóch różnych marzeń? O dworkowej klasyce i nastrojowej nowoczesności? A może tak zwyczajnie, po prostu, gdzie antyk stoi obok klasyka design`u?

Mnogość stylów, epok i metod wykończenia mebli antycznych sprawia, że doskonale odnajdą się one zarówno we wnętrzach urządzonych klasycznie, jak i w nieco nowocześniejszych przestrzeniach. Gdzie odnaleźć pasujące do aranżacji meble? W odpowiedzi na te potrzeby stworzyliśmy sklep ze starymi meblami mającymi status antyków lub utrzymanymi w klasycznym stylu.
Na temat mebli wiemy prawie wszystko- Neoantyk.pl Dekoracja Meblami.