Meble z lat 20-30

Meble z lat 20-30

W latach 20 i 30 XX w. obok prostych i funkcjonalnych mebli do siedzenia występowały też wykwintne, bogato wyściełane i bardzo wygodne. Projektanci w okresie art deco i modernizmu wprowadzili do produkcji materiały takie jak chromowanie, sklejkę i gięte stalowe rurki. W latach 20 i 30 XX wieku szeroko rozpowszechniły się głębokie fotele- popularne były komplety składające się z sofy i dwóch foteli. Odrodziła się wywodząca się z XVIII wiecznej Francji berżera- odmiana fotela z pełnymi bokami i oparciem. Przykładami typowych mebli z lat 30. XX w były chociażby krzesła ze skórzanym siedzeniem i solidnym oparciem z drewna klonowego o ciekawym usłojeniu. Krzesło z masywu brzozy, krzesło tapicerowane z zaokrąglonym oparciem, okleinowane orzechem; krzesło fornirowane mahoniem i tapicerka skórzana. Rzemieślnicy projektujący i wytwarzający meble pracowali w tej samej manierze do lat 30 XX wieku. Pamiętając o tym, że na świecie w latach 1920-1940 niepodzielnie panowały modernizm i art deco. Ten drugi było na tyle silnym stylem, że traktowany jest zupełnie indywidualnie. O surowym wyrazie modernistycznych stołów decydowały chociażby konstrukcje ze stalowych rurek wspierające blaty ze szkła i/lub drewna. Dla odmiany twórcy okresu art deco sięgali po drogie gatunki drewna i okleiny. Łączyli je z nowymi materiałami typu sklejka oraz ozdobnymi, chromowanymi okuciami lub detalami wykonanymi ze złoconego brązu.

Kredens z lat 20 XX wieku

Meble z lat 20 i 30 XX wieku

Mebel z lat 20
Meble te łączyły w sobie tradycyjne zamiłowanie do wygodny i luksusu z nowoczesnym upodobaniem do form abstrakcyjnych. Stoły do jadalni czy pomocnicze rzadko miały dekorację inną niż malownicze usłojenie forniru. Do repertuaru form meblarskich powróciły też już na stałe niskie, długie stoliki kawowe ustawiane zwykle przed kanapą. W największych miastach Europy i Stanów zjednoczonych w tym samym czasie uznanie znalazły stoły składane zajmujące niewiele miejsca. To praktyczne rozwiązanie znalazło naśladowców w Europie.

Sklep z meblami z lat 20 i 30

Ponieważ w swoim sklepie internetowym Neoantyk.pl posiadamy najznakomitsze okazy mebli z okresu międzywojennego, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą doskonałą ofertą mebli.