Stare meble

Stare meble – sklep internetowy

Stare meble z duszą

Mimo panującej mody na minimalizm, stare meble wciąż posiadają wielu zwolenników. Często uważa się, że meble o nowoczesnej stylistyce nie mają „tego czegoś”, są mdłe i bezosobowe. Z kolei stare meble kryją w sobie pewną tajemnicę, noszą ślady użytkowanie przez innych ludzi, są oryginalne, jedyne w swoim rodzaju, pełne elegancji i wdzięku. Dzięki temu posiadają „duszę”.

Kunsztownie wykonane, drewniane, stare meble są wysokiej jakości. Drewno to stabilny i trwały materiał, który zapewnia długie użytkowanie mebla. W porównaniu z wyposażeniem, jakie jest oferowane przez współczesne sklepy i salony meblowe, zalety starych mebli pod względem wytrzymałości są nieocenione. Jednak nie tylko dobra jakość cechuje stare meble.

Stare biurko damskie

Stare meble – piękno ukryte w detalach

W naturze człowieka kryje się chęć otaczania pięknymi przedmiotami. Duże znaczenie ma dla Nas wzornictwo i estetyka. Stare meble posiadają misternie wykonane detale, unikalne ozdoby i staranne wykończenie, które jest świadectwem solidności i artyzmu dawnych rzemieślników.

Stare meble poddane odpowiedniej renowacji i konserwacji mogą służyć latami, przechodzić z&nbsppokolenia na pokolenie. W&nbspprzeciwieństwie do popularnych mebli np. z&nbsppłyty pilśniowej, które źle zanoszą urazy mechaniczne i wilgoć i niestety po krótkim czasie nadają się tylko do wymiany.

Niemal w każdym domu znajduje się jakiś stary mebel odziedziczony po bliższej lub dalszej rodzinie. Często stare meble mają status cennych pamiątek i traktowane są z pietyzmem. Stanowią materialny dowód ciągłości trwania rodziny.

Stary stół dębowy

Doceń piękno starych mebli

Zakup starych mebli to nie tylko inwestycja, która „cieszy oko”. Dla wielu osób jest to także inwestycja w&nbsphistorię i sztukę. Jest to szczególnie ważne w&nbspsytuacji, gdy dany przedmiot datuje się na ważny okres historyczny, a także wtedy, gdy został on stworzony przez znanego twórcę.

Nie wszyscy jednak doceniają piękno starych mebli. Spotkać się można z wieloma stwierdzeniami, że miejsce starych mebli jest już w… muzeach. Nie jest to jednak prawda, ponieważ doskonale sprawdzają się również we współczesnych domach. Nie musimy chyba nikogo przekonywać o ich wyjątkowym uroku, ponieważ trudno dziś uzyskać mebel identyczny, stworzony ręcznie. Każdy tego typu mebel jest wyjątkowy, nie tylko ze względu na ręczne wykonanie, ale też materiał, z którego został stworzony.

Stary kredens

Poznaj nasz sklep internetowy, w którym znajdziesz wyjątkowe, stare meble

Wiele osób w poszukiwaniu starych mebli udaje się na targi antyków i miejskie targowiska. Nie jest to zły wybór ponieważ faktycznie, w&nbsptakich miejscach możemy znaleźć prawdziwe perełki, jednak decydując się na zakup tego jedynego mebla, który wpadł nam w oko warto pamiętać o tym, aby dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją, dowiedzieć się jak najwięcej o pochodzeniu i wykonaniu. Osoby, które profesjonalnie zajmują się renowacją antyków bardzo często od razu potrafią stwierdzić, czy dany mebel jest faktycznie tak wyjątkowy, jak twierdzi sprzedawca.

Wszystkim osobom, które chcą mieć pewność, że nabywają mebel ze sprawdzonego źródła, unikatowy i oryginalny, polecamy wizytę w&nbspnaszym sklepie internetowym. Znajdziecie tu Państwo prawdziwie wyjątkowe, oryginalne meble z duszą, które staną się prawdziwą ozdobą Państwa mieszkania. Nasz sklep ze starymi meblami to miejsce, które zachwyci wszystkich miłośników antyków.

Stare meble - okrągły stół i 6 krzeseł

NeoAntyk – sklep ze starymi meblami

W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. tak wyjątkowe stare meble, jak sofka eklektyczna z końca XIX wieku, biurko art deco, wiedeński kredens, biblioteka czy sekretarzyk. Oferujemy Państwu meble z różnych epok, secesyjne, art deco, z lat 20. i 30., meble biedermeier oraz gięte.

Ponadto, oferujemy profesjonalną i kompleksową renowację mebli. Stan mebli ma bowiem duże znaczenie dla ich wartości, funkcjonalności, ale przede wszystkim estetycznego wyglądu. Jeżeli chcą tchnąć Państwo życie w wyjątkowy mebel, zapraszamy do współpracy. Wycenimy pracę i bezpiecznie dostarczymy mebel po renowacji. Wiele z naszych dotychczasowych realizacji, znajdą Państwo w galerii na stronie naszego sklepu internetowego.

Stary mebel stół

Poznaj urok starych mebli – zamów je w sklepie NeoAntyk

Sprzedażą starych mebli oraz ich renowacją, zajmujemy się już od wielu lat, wkładając w to całą pasję i doświadczenie. Sprzedaż prowadzimy na terenie całego kraju. Na życzenie klienta poszukujemy dany mebel, dzięki czemu oszczędzają Państwo cenny czas. Zachęcamy również do zakupów online.